Hipnoterapeuta – „Jestem przewodnikiem po świecie hipnozy”

HipnoterapeutaHipnoterapeuta – kim jest człowiek który nazywa się hipnoterapeutą?

By lepiej wyjaśnić znaczenie tego słowa posłużę się cytatem z książki „Hipnoterapia” Dave Elamn’a:

„ Przez lata uczyłem przedstawicieli zawodów medycznych tego jak używać hipnozy i zauważyłem ze wielu z nich myśli że mogą zostać hipnotyzerami na poziomie eksperckim, zaledwie po kilku klasach i sesjach praktycznych. Ponieważ tak naprawdę nie istnieje taka osoba jak hipnotyzer, to jest to oczywiście niemożliwe. Jako praktyk używający tego narzędzia, jedyne co możesz zrobić to pokazać pacjentowi jak ominąć przeszkody stojące na drodze z normalnego stanu postrzegania w osobliwy stan umysłu nazwany hipnozą. Ty nie zahipnotyzujesz go, on zahipnotyzuje sam siebie. To oznacza że ci którzy używają sugestii nie mają żadnej „władzy” nad niczym.”

Parafrazując ten cytat możemy powiedzieć że nie istnieje hipnoza, a jedynie autohipnoza. Jedyną osobą która może wykonać sugestie to jesteś ty sam. Nie ma kogoś takiego jak hipnotyzer,  a jest operator hipnotyczny którego praca polega na tym by być przewodnikiem, by pobudzić wyobraźnie i prowadzić osobę w odpowiednim kierunku.

Kim jest hipnoterapeuta?

Hipnoterapeuta to nauczyciel. Jest to osoba która wpierw pokazuje klientowi jak ma osiągnąć stan postrzegania zwany hipnozą, a następnie wykorzystując różne narzędzia. Pomaga klientowi w reedukacji umysłu. Każdą rzecz którą nauczyliśmy się w swoim życiu możemy się oduczyć. Każde zachowanie które do tej pory było dominujące w naszym zachowaniu może zniknąć. Codziennie uczymy się nowych rzeczy i równocześnie oduczamy się starszych nieprzydatnych zachowań.

Jeżeli utkniemy z jakimś konkretnym zachwianiem. Hipnoterapeuta jest po to by wskazać drogę. Pokazać ci w jaki sposób ty masz iść tą drogą by osiągnąć konkretny cel. Czy będzie to zmiana niechcianego zachowania czy też nauka nowej umiejętności lub aktywowanie umiejętności która była w tobie uśpiona.

Zbierając to wszystko można powiedzieć że rola Hipnoterapeuty w Hipnoterapii jest taka, jak osoby która prowadzi w tańcu. Ja prowadzę używając sugestii, pokazując ci jak możesz w pełni wykorzystać swój umysł, ty podążasz za moimi sugestiami by osiągnąć cel który zamierzyłeś. Co oznacza że to ty wykonujesz prace nad zmianą a nie hipnoterapeuta.

 

Nazywam się Jakub Mikus, od kilku lat jestem Operatorem Hipnotycznym. Dla ułatwienia używam słowa hipnoterapeuta ponieważ jest to bardziej popularny termin. Pomagam ludziom w osiąganiu ich celów, nawet jeżeli wcześniej nie wierzyli że jest to możliwe. Jestem człowiekiem który uwielbia swoją prace. Niesamowitą przyjemność sprawiają mi doniesienia o sukcesach moich klientów. Dlatego wierze w swoją prace i w to że Hipnoterapia może pomóc ludziom którzy chcą się zmienić, chcą osiągnąć sukces tam gdzie o wcześniej nie było.

Zapraszam do wpółpracy

Jakub Mikus

  • RSS
  • Facebook
  • YouTube
/* UWAGA na dole jest dodany skrypt do google analitisc. */