Gil Boyne o licencjonowaniu Hipnoterapeutów

Gil Boyne

Gil Boyne i Sylwester Stallone

Jakiś czas temu znalazłem bardzo ciekawy wywiad z Gilem Boynem, dotyczy on prób ograniczania wolności w praktykowaniu Hipnoterapii. Zanim jednak przejdziesz do oglądania filmu, chciałbym powiedzieć ci kilka słów na temat Gila Boyna którego uważam za swojego idola jeżeli weźmiemy pole hipnozy i hipnoterapii. Gil jest uważany za jedną z najważniejszych postaci z dziedziny hipnozy XX wieku. Wielki wpływ na jego prace miały dwie osoby Dave ElmanFritz Perls.  Na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzył swoje własne podejście do hipnoterapii, o nazwie Hipnoterapia Transformacyjna.

Oglądając sesje hipnoterapii które on prowadził, ze zdziwieniem można zobaczyć jak szybko prowadził klientów ku zmianie której oni oczekiwali.  Śmiało można go nazwać jednym z pionierów hipnozy i hipnoterapii. Był nazywany hipnotyzerem Gwiazd.  Między innymi pracując z Sylwestrem Stallone  nad jego kreatywnością zanim powstał scenariusz do pierwszej części Rockiego.

Jest autorem kilku książek dotyczących hipnozy i hipnoterapii:

  • Transforming Therapy a New Approach to Hypnotherapy
W tej książce jest opisane ciekawe połączenie Gestaltu i Hipnoterapii, Gil Boyne omawia w niej różne studia przypadków,
różne problemy i różne rozwiązania, zaczynając od indukcji poprzez regresje, reedukacje i ponowne programowanie.
Książka dla każdego hipnoterapeuty. Nie ważne z jakiej szkoły hipnoterapii się wywodzi.
  • Hypnosis: New Tool in Nursing Practice
Ta książka opowiada o tym jak można używać hipnozy i hipnoterapii by wspomagać  powrót do zdrowia u pacjentów.  Ta książka jest tylko edytowana przez Gila Boyna natomiast osobami odpowiedzialnymi za powstanie rozdziałów tej książki są pielęgniarki które codziennie używały hipnozy by powrót do zdrowia przebiegał szybciej i sprawniej.
  • Professional Stage Hypnotism
Książka napisana wraz z Ormondem McGilem nazywanym ” Dziekanem Amerykańskich Hipnotyzerów “, jak sama nazwa wskazuje jest to książka o Hipnozie Scenicznej. Obaj panowie jednak mają podejście do hipnozy scenicznej które można opisać jako: Nigdy nie powoduj by ktoś czuł się poniżony podczas spektaklu hipnotycznego.
Książka warta uwagi nawet dla hipnoterapeutów którzy chcą być po prostu skuteczniejsi.

Gil Boyne i Hipnoterapia

 

Po tym dłuższym niż planowałem przedstawieniu Gila Boyna, czas na film o którym wspominałem w tytule. Jest to krótka rozprawa z psychologami i psychoterapeutami którzy chcą przywłaszczyć sobie hipnozę, hipnoterapie i prawo do jej stosowania. Zawsze używając argumentu że hipnoza w niepowołanych rękach może być niebezpieczna dla zdrowia ludzi.
Gil Boyne w bardzo ładny sposób rozprawia się z tego typu stanowiskiem, jednocześnie przedstawia swój pogląd na to jak powinien według niego prawny status hipnozy i hipnoterapii.
[tube]MNhGIVnftxU[/tube]

Chciałbym byś napisał w komentarzy co sądzisz o tym filmie. Chętnie poznam twoją opinie i zapraszam do dyskusji.

About the Author