Afirmacja w autohipnozie która ma celować w emocje

AfirmacjaŁatwość z jaką afirmacja może wywołać emocje które przeciwstawiają się „zmianie” jest zadziwiająca. Dzisiaj poświecę kilka minut by na przykładach wyjaśnić, jakie są moje wrażenia z używania afirmacji.

Na początek trzeba zacząć od tego że musiałem nauczyć się słuchać swojego organizmu. Co ja przez to rozumiem?

Gdy już zaprzyjaźnisz się z jakimś uczuciem, które może nie być zbyt przyjemne dla ciebie. To wtedy trzeba się w końcu przyznać do tego że to uczucie jest twoje, tak twoje. Nawet jeżeli ktoś spowodował że czujesz się w jakiś określony sposób. To tylko ty jesteś dalej wstanie trzymać to uczucie w sobie i trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, akceptując je jako część ciebie. To była moja kolejna lekcja związana z poznawaniem uczuć. Które wyzwalały się w autohipnozie po afirmacjach.am że większość ludzi jest mocno zdysocjowana jeżeli chodzi o emocje, w szczególności te nieprzyjemne. Ja byłem bardzo odcięty od swoich odczuć. Pierwszą rzeczą którą nauczyłem się określać to było w jakim miejscu jest jakaś emocja, w jakiej części ciała ją odczuwam, gdzie jest nagromadzona i na koniec, jakiego rodzaju emocja jest ta emocja. W tym ostatnim zdaniu specjalnie została użyta taka składnia. Ponieważ zadanie sobie takiego pytania pozwala głębiej wejść w jakieś uczucie, badać je. Badając je wchodzimy w autohipnozę coraz głębiej.

Afirmacja i reakcja organizmu

Ostatnią ważną lekcją która trzeba przejść to nauczyć się rozpoznawać kiedy ty mówisz prawdę a kiedy kłamiesz. Nie innych. Ale samego siebie. I to jest bardzo ciekawe, ponieważ spędzamy dość dużo czasu, okłamując samych siebie. I tutaj były przydatne poprzednie lekcje z emocji. Gdy poznawałem je w swoim ciele. To odczuwanie swojego ciała, słuchanie go. Działa bardzo podobnie w przypadku prawdy i kłamstwa. Gdy zwrócisz uwagę na swoje ciało podczas mówienia jakiegoś zdania. To zauważysz reakcje organizmu. Gdy powiesz nieprawdę, to poczujesz to gdzieś w swoim ciele. Dla każdej osoby jest to całkowicie inne, indywidualne odczucie. Wymaga to trochę ćwiczenia i każdy jest wstanie się tego nauczyć.

Wiedząc jak ciało reaguje na różne emocje, mając umiejętność słuchania swojego ciała. Możemy zacząć podawać sobie rożnego rodzaju afirmacje. Zasada są bardzo proste.

 1. Afirmacje podajemy przez 30 dni
 2. Mamy intencje że każda kolejna Afirmacja wprowadza nas głębiej a Autohipnozę
 3. Na jedną afirmacje poświęcamy 10 lub więcej minut dziennie
 4. Po każdej afirmacji czekamy na Echo

Tutaj może się pojawić pytanie: Czym jest echo? Echo to odpowiedz twojego organizmu na afirmacje. Przy każdej afirmacji echo może przyjąć różnorodną formę:

 • Emocja
 • Wspomnienie, wydarzenie
 • Osoba
 • Miejsce
 • Wyobrażenie, fantazja
 • Słowo lub zdanie
 • Prawda / Fałsz

Cokolwiek zauważysz jako pierwsze. Coś co pojawi się po wypowiedzeniu Afirmacji. I nie ma znaczenia co to będzie. Ponieważ to jest reakcja twojego organizmu na daną afirmacje. Te reakcje i powtarzanie afirmacji pozwala ci wejść głęboko w autohipnozę i zmieniać to co potrzebujesz w sobie zmienić.

Gdy trafisz na emocje to wtedy zaczyna się zabawa. Afirmacja najczęściej zderza się z emocjami które blokują akceptacje takiej afirmacji, nie zgadzają się z nią i to potrafi tworzyć bardzo ciekawe przeżycia. Zadaniem każdej kolejnej afirmacji jest niwelowani właśnie takich emocji. Aż po pewnym czasie okazuje się że Afirmacja zaczyna być prawdziwa.

Z Doświadczenia wiem że na początku ok 90% Afirmacji jest odrzucana jako niewłaściwa i z czasem gdy afirmacje jak woda w skale, drążą swoją drogę do naszego wnętrza. Ten stosunek zaczyna się zmieniać dość dramatycznie. I to zaczyna być sygnałem dla ciebie że coś się zmienia, że jesteś bliżej celu który chcesz osiągnąć.

___________________

Jeżeli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i warto pokazać go znajomym lub rodzinie, to kliknij przycisk SHARE

 

About the Author

Andrzej - Listopad 9, 2013

Dobry tekst Jakubie, bardzo dobry!
Wiele lat praktykuję autohipnozę i mam takie same spostrzeżenia.
Cieszę się, że powstają teksty które coś wnoszą, a nie tylko takie które powtarzają powierzchownie oklepane stwierdzenia.

Pozdrawiam.

Comments are closed