Co myślę o Hipnozie i Ezoteryce

About the Author

Tom - Październik 4, 2013

Witam.
Panie Jakubie z czystej ciekawości, czy to mój mail skłonił Pana to opisania ezoteryki i hipnozy w najnowszym videoblogu?
Przyznam, że jestem mile zaskoczony, że wreszcie ktoś to opisuje. W internecie hipnoza i ezoteryka mieszają się jak gdyby obie dziedziny były sobie równoważne. Jest nawet państwowy kurs MEN! dla bioterapeutów… .

  Jakub_Mikus - Październik 4, 2013

  Tak to list od ciebie spowodował że temat tego Videobloga jest taki a nie inny :). Pozdrawiam 🙂

Paweł Witkowski - Październik 22, 2013

Hej,

Podoba mi się Twoje podejście. Ja także jestem zwolennikiem rozdzielania Hipnozy od innych narzędzi. Sam jestem Hipnoterapeutą i za każdym razem informuję moich klientów jakimi metodami będziemy pracować, jakich narzędzi będziemy używać oraz czego mogą się spodziewać. Dobrze, że propagujesz takie podejście. Popieram to.

Jedynie w kwestii samej regresji mam jedną uwagę. Ja badając temat regresji reinkarnacyjnej trafiłem na przypadki, w których człowiek opisywał całe swoje poprzednie życie lub życia, a następnie po jakimś czasie (na podstawie tych relacji) odkryto np. zwłoki ludzkie, relikty historyczne czy zaginione lokacje.
Nie stawiałbym krzyżyka na regresji, chociaż zgodzę się, że w przynajmniej 50% przypadków mamy do czynienia z projekcjami.

Pozdrawiam,
Paweł Witkowski
http://www.pawelwitkowski.pl

Adam Nowacki - Styczeń 1, 2014

Dziś jest mnóstwo dostępnych badań naukowych tyczących się regresji, reinkarnacji, przeprowadzonych przez znanych lekarzy psychiatrów, że aż nie mogę uwierzyć, iż można żyć na takim poziomie ignorancji. Sama ignorancja jest bardzo ok, ale trzymanie się jej rękami i nogami, i zamykanie się na możliwość własnego rozwoju to jest już poważna sprawa, warta zastanowienia się.

  Jakub_Mikus - Marzec 20, 2014

  Nie ma ani jednego dowodu na istnienie reinkarnacji. Indywidualne opowieści i przekonania ludzi którzy twierdzą że doświadczyli reinkarnacji nie mogą posłużyć za dowód. Więc doczepianie przekonania o jej istnieniu do hipnozy i regresji nie ma najmniejszego sensu. W szczególności że regresja do poprzedniego wcielenia jest po prostu fikcją stworzoną przez umysł. Równie dobrze można się cofnąć do Śródziemia i żyć jako hobbit. Fajna zabawa dla ludzi lubiących fantazje ale realnych sytuacji w tym nie ma.

  Adamie u kogo sugerujesz ignorancje i trzymanie się jej rękoma i nogami?

  Zamykanie się na rozwój? Jaki rozwój masz na myśli?

Comments are closed