Hipnoza – Jak wygląda sesja

hipnoza sesja poznań trening

Sesja Hipnozy - Trening w Poznaniu

Podejrzewam że możesz się zastanawiać. Jak wygląda sesja Hipnozy. Co się dzieje, podczas pracy w hipnozie nad jakimś problemem.

Pierwsza Sesja Hipnozy

Wstęp

Podczas tej sesji zostaje omówione to czym jest hipnoza, Jak ona działa. Jest dokładnie przedstawione klientowi to, jakie są moje oczekiwania wobec niego. Jak również jakie powinny być, jego oczekiwania wobec hipnoterapeuty.

Problem i Rozwiązanie

Następnie podczas tej sesji jest rozmowa odnośnie problemu klienta. Kiedy się zaczął jak on wygląda i jaki on ma wpływ na życie prywatne lub zawodowe. Gdy już zostaną zebrane informacje, na temat tego co trzeba zmienić w twoim życiu, to są ustalane cele które chcesz osiągnąć. Na podstawie których ty będzie wiedział ze osiągnąłeś to czego oczekiwałeś. Dopiero wtedy jest ustalona droga z punktu A w którym jesteś teraz, do punktu B w którym chcesz być.

Hipnoza i nauka wykorzystywania hipnozy

Nawet jeżeli hipnoza jest całkowicie naturalnym stanem, w który ty wchodzisz codziennie, to możesz nie być jeszcze nauczony, jak wywoływać ten stan na zawołanie i utrzymywać go. Aby się go nauczyć, następuje trening hipnotyczny, podczas którego uczysz się:

  •  Wchodzić w hipnozę
  • Podążać za instrukcjami
  • Wywołujesz u siebie efekty hipnotyczne
  • Uczysz się jak wchodzić w hipnozę ponownie
  • Wychodzisz z hipnozy

Hipnoterapia lub przygotowanie do kolejnej sesji:

W zależności od tego ile czasu zajmie zbieranie informacji i trening hipnotyczny. Podejmuje decyzje, czy już zaczynamy przemianę wewnętrzną, czy też będą podjęte przygotowania do kolejnej sesji. Ponieważ każdy z ludzi jest inny to i czas pracy nad różnymi problemami jest inny. Każda rozmowa wstępna i trening hipnotyczny, mogą zająć więcej lub mniej czasu. Rozpiętość waha się od 20 min do półtorej godziny. Co oznacza że im ty lepiej podążasz za moimi instrukcjami, tym szybciej jesteś wstanie sobie pomóc.

Kolejne Sesje Hipnozy

To czy będą kolejne sesje zależy tylko i wyłącznie: od stopnia skomplikowania problemu z jakim klient się zgłasza oraz od szybkości z jaką idzie współpraca. Jak pisałem wyżej, każdy z nas jest inny i z jednymi osobami pracuje się szybciej, z innymi wolniej. Podczas drugiej sesji przez kilka minut omawiana jest sesja pierwsza. I zaraz po omówieniu, przystępuje się do pracy, ponieważ już jesteś wyćwiczony w podążaniu za instrukcjami, to wszystko zaczyna iść jeszcze szybciej i sprawniej niż za pierwszym razem.

Więcej o hipnozie możesz dowiedzieć się czytając poniższe strony:

[hcshort id=”15″]