Hipnoza przy porodzie – Hipnorodzenie

hipnoza przy porodzie

Hipnoza i relaks podczas ciąży

Czy zostałaś poinformowana o tym że możesz całkowicie wyłączyć ból podczas porodu i zrobić to sama, bez jakiejkolwiek chemii?

Hipnoza w przygotowaniu do porodu

Jedną z najprzyjemniejszych prac, jakiej może podjąć się hipnotyzer, jest nauka przyszłej matki, jak panować nad swoim umysłem i ciałem, by urodzić w całkowitym komforcie. Od wieków wiemy, że z pomocą hipnozy można znieczulać oraz uczyć kontroli nad własnym ciałem. Mimo, że metoda ta jest dobrze znana w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, to użycie hipnozy w tym celu w naszym kraju jest praktycznie nieznane. W kulturze europejskiej czy amerykańskiej na samo wspomnienie słowa poród, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia u kobiety grymasu przerażenia na twarzy. Nawet jeżeli nigdy nie rodziła. Opcja hipnoporodu jest całkiem nową w Polsce, mimo to mądre mamy biorą ją pod uwagę, by zlikwidować lęk i dyskomfort podczas porodu. W społeczeństwie hipnoza jest dość negatywnie postrzeganym zjawiskiem, jednak gdy zwróci się uwagę na fakty jej dotyczące, to natychmiast można zauważyć, jak mylne są te wyobrażenia. Zastosowanie hipnozy do znieczulania w medycynie i terapii jest coraz większe ze względu na łatwość użycia i skuteczność.

Kilka faktów o hipnozie w celu rozprawienia się z mitami na jej temat:

 • Każda osoba podążająca za instrukcjami hipnotyzera może zostać zahipnotyzowana.
 • Każdy rodzaj hipnozy to autohipnoza, hipnotyzer to przewodnik, podobnie jak w tańcu jedna osoba prowadzi druga podąża za wytyczonymi instrukcjami.
 • Im człowiek inteligentniejszy tym łatwiej mu osiągnąć stan hipnozy.
 • W hipnozie słyszysz i odczuwasz wszystko, twoje zmysły działają wielokrotnie lepiej niż w codziennym stanie postrzegania.
 • Dzięki hipnozie możesz uzyskać niespotykaną do tej pory kontrolę swojego umysłu i ciała.
 • Mimo, że człowiek wygląda, jakby spał, to przy takim wyczuleniu zmysłów i postrzegania można powiedzieć, że jest to wręcz przeciwieństwo snu.
 • Wystarczy jedna myśl, by wyjść z tego stanu, gdyż jest on całkowicie dobrowolny i zależy od podążania za instrukcjami.
 • Podczas osiągnięcia tak wielkiej kontroli nad swoim umysłem, niemożliwe jest wyciągniecie jakiejkolwiek intymnej informacji od hipnotyzowanej osoby, w hipnozie ludzie są w stanie kłamać kilka razy lepiej niż na co dzień.
 • Hipnoza nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi lub szatańskimi właściwościami, już Papież Pius XII zatwierdził użycie hipnozy we wspomaganiu leczenia i porodu.

Wypowiadając się na temat użycia hipnozy do znieczulania podczas porodu stwierdził m.in. że:

 1. Użycie hipnozy to nie zabawa, ale poważna sprawa.
 2. W celach naukowych ma być używana zgodnie z moralnymi i naukowymi standardami.
 3. Używanie jej w znieczuleniu, powinno być traktowane tak samo, jak inne formy znieczulenia.

Pojawia się pytanie, “Hipnoza przy porodzie?”

Ludzki umysł ma wspaniałą umiejętność do zmiany postrzegania, do całkowitego znieczulenia, gdy to potrzebne. Można to zauważyć wtedy, gdy pojedziemy na wycieczkę i tak bardzo cieszymy się widokiem lub jakąkolwiek inną czynnością, że nie zważamy na to, że coś nam się stało. Ze zdziwieniem zauważamy po powrocie do domu, że mamy siniaka, odrapania czy strupki, kompletnie nie wiedząc, skąd się wzięły, ani w jakim momencie. Gdy to się stało, byłaś tak mocno skoncentrowana na czymś innym, że Twój umysł pominął doznania bólu. Była to hipnoza, taka naturalna codzienna hipnoza, której doświadcza każdy z nas na co dzień.

W medycynie hipnoza od dawna jest używana w celu znieczulenia pacjentów podczas zabiegów dentystycznych lub przy operacjach szczególnie tych, którzy są uczuleni na środki anestezjologiczne. Każdy z nas może nauczyć się tego, by znieczulać się samemu.

Jednak to nie koniec możliwości, jakie daje hipnoza, gdy chodzi o przygotowanie przyszłej mamy do porodu. To co kiedyś było postrzegane, jako dyskomfort może być zamienione na pozytywne, co więcej nawet przyjemne doświadczenie. Tak więc dzięki głębokiemu rozluźnieniu mięśni przyszła mama wie, jak kontrolować swoje ciało, by poród był dla niej przyjemnością. Właśnie takich pozytywnych zmian należy oczekiwać biorąc udział w programie hipnorodzenia. Uczysz się programować swój umysł, by miał jeden cel, mianowicie by narodziny i życie było wspaniałym i przyjemnym doświadczeniem dla przyszłej mamy. To oprogramowanie jest też dostępne dla Ciebie.

OBAWY ORAZ OCZEKIWANIA

Istnieją kultury, w których przyjście dziecka na świat jest całkowicie normalnym elementem życia kobiety. Gdy w czasie porodu inne kobiety zbierają się, by towarzyszyć przyszłej matce, są wśród nich młode kobiety oraz dzieci. One będąc świadkiem tego, że poród to wspaniałe przeżycie, uczą się, że gdy ja będę rodziła, to będzie komfortowe przeżycie dla mnie i przyszłego dziecka. Dlatego ich postrzeganie determinuje przyjście dziecka na świat, jako coś, co będzie dla nich świętem. Z kolei w kulturze europejskiej młodzi ludzie są wychowywani w przekonaniu, iż poród to straszne przeżycie dla matki. Młoda, niedoświadczona dziewczyna słysząc rozmowę mamy z innymi na temat porodu jest automatycznie programowana na strach, a więc dojrzewając w takowym przekonaniu oczekuje, że poród to traumatyczne przeżycie. Nawet sama Kinematografia pomaga w tym przesłaniu, gdyż praktycznie zawsze poród jest przedstawiany w sposób agonalny. Nasza podświadomość dąży do takiego celu, jaki ma zaprogramowany. Jeżeli jest to poród w spokoju i komforcie, to taki będzie, jednak to wymaga zmiany naszego wewnętrznego oprogramowania. Inaczej będzie to poród pełen bólu i cierpienia. Będzie on wynikiem tylko tego, że właśnie takowego oczekujemy.
Jednak wiedząc, w jaki sposób umysł wpływa na ciało, można nauczyć się kontrolować ciało, tak by ono pracowało z nami, a nie przeciwko nam. Ucząc się pozytywnego podejścia do porodu zyskujemy możliwości, o których istnieniu wcześniej samych siebie nie podejrzewaliśmy i tworzymy naszą nową rzeczywistość pozbawioną lęku, a wypełnioną tylko pozytywnym oczekiwaniem, by doświadczyć wspaniałego porodu. Podczas Kursu Hipnorodzenia kobieta jest również uczona, jak natychmiast wejść w stan autohipnozy i osiągać natychmiastowe znieczulenie od podstawy piersi, aż do połowy ud.

 

Autohipnoza i ciąża

Autohipnoza i Ciąża

W przyszłości będzie mogła też używać tego rodzaju znieczulenia w innych częściach ciała np podczas wizyty u dentysty. Nie istnieje niebezpieczeństwo dostania się środków chemicznych do ciała dziecka, co jest efektem znieczulenia farmakologicznego. Kobieta zachowuje całkowitą kontrolę nad swoim ciałem, a także jest w stanie kontrolować wszystko, co dzieje się wokół niej. Jej nowo zaprogramowany umysł pozwala rodzić w komforcie, tak jak tego oczekuje.

Jakie są korzyści z Porodu w Hipnozie

 • Likwidacja lęków, mogących powodować zwiększenie produkcji adrenaliny, a w efekcie przedłużać poród
 • Umiejętność kontroli swojego ciała podczas porodu
 • Likwidacja oporu mięśni które z powodu bólu zaciskają się przedłużając poród
 • Dzięki sugestiom podanym w hipnozie można spowodować obrócenie się płodu, który jest w nieprawidłowej pozycji.
 • Mniej komplikacji i interwencji podczas porodu
 • Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu, organizm szybko regeneruje się po porodzie
 • Zapobiega się wystąpieniu depresji poporodowej programując umysł na wspaniałe przeżycia związane z porodem
 • Hipnoza i rozluźnienie hipnotyczne zmniejsza poziom stresu przed porodem, co pozytywnie wpływa zarówno na matkę, jak i na płód

Jakie dodatkowe korzyści da ci hipnoza przy porodzie?

 1. Można pracować z przyszłymi matkami, by wróciły do wagi sprzed ciąży
 2. Osoba, która jest nauczona autohipnozy, jest w stanie sama programować swój umysł i dokonywać zmian w sobie w celach rozwojowych bez pomocy osób trzecich.
 3. Pracując z parami oczekującymi dziecka można zwiększyć ich intymność bliskość.