Regresja Hipnotyczna i Hipnoza

Regresja Hipnotyczna

Hipnoza i Regresja Hipnotyczna

Czym jest Regresja Hipnotyczna

Regresja jest ponownym przeżyciem jakiegoś doświadczenia z przeszłości. Tak naprawdę w większym lub mniejszym stopniu, codziennie doświadczasz regresji. Możesz sobie nie zdawać sprawy, że gdy poczujesz jakiś znajomy zapach, to możesz wracać automatycznie odczuciami do jakiegoś miejsca z dzieciństwa, gdzie czułeś podobny zapach i natychmiast kojarzyć ten zapach z pewnymi osobami, które były tam z tobą. Gdy słyszysz jakąś piosenkę, z którą wiążą się konkretne emocje, to też możesz wrócić do pewnego zdarzenia, powiązanego z tą piosenką i uczuciami z nią związanymi. Jest to całkowicie naturalne i większość osób, może przywołać w swojej pamięci takie wydarzenia.

Różnicą między tymi wydarzeniami a regresją hipnotyczną jest intensywność przeżywania tych zdarzeń. Od delikatnych wspomnień i chwilowych przebłysków do pełnej Rewiwifikacji.

 

Regresja hipnotyczna – występuje gdy klient podążając za instrukcjami hipnoterapeuty wraca do wcześniejszego czasu wcześniejszego zdarzenia. Może być to konkretny wiek lub jakiekolwiek inne wydarzenie.

Regresja hipnotyczna – Rodzaje

  • Regresja hipnotyczna z asocjowana – Regresja podczas której osoba widzi wydarzenia mając widok z pierwszej osoby, czyli widzi wydarzenie swoimi oczami.
  • Regresja hipnotyczna zdysocjowana – Regresja podczas której klient widzi zdarzenia obserwując je z boku. Jako trzecia osoba w tym wydarzeniu. Często też może być przeprowadzana za pomocą sugestii „Zobacz to tak jakbyś widział to w telewizorze” lub „Wyobraź sobie że jesteś w kinie”.
  • Rewiwifikacja – Pełna regresja hipnotyczna, Podczas której klient dzięki halucynacjom przeżywa sytuacje dokładnie tak jak ona zaszła w przeszłości. Widzi swoimi oczami to co widział w przeszłości. Słysz dokładnie to co wtedy słyszał. Czyje to co wtedy czuł. To nie jest udawane ani przypominanie sobie zdarzenia. Jest to ponowne przeżycie sytuacji dokładnie tak jak ona jest zapisana w umyśle i tak jakby była przeżywana po raz pierwszy. To co się dzieje podczas rewiwifikacji jest całkowicie realne dla klienta.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że, przeżycie każdego z tych rodzajów regresji hipnotycznej, było porządną lekcją dla mnie, jest to bardzo ciekawe doświadczenie. I Lekcja która zmieniła moje życie na lepsze. Regresja hipnotyczna to potężne narzędzie  terapeutyczne.

 

Interesuje cię hipnoza? Przeczytaj poniższe strony:

[hcshort id=”15″]