Jak radzić sobie ze stresem?

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem?

Gdy stress w nas narasta

Wiadomość jaką wysyła nam stres jest całkiem prosta: “Czuje się jakbym miał za dużo do zrobienia”. Jednak uważam że mylą się osoby które twierdza że stress jest zła emocją. Tak naprawdę stress nie jest ani zły ani dobry, jest tylko informacja dla nas, potrzebna informacja ponieważ pozwala nam na podjęcie działań prowadzących do zmniejszenia poziomu stresu, a jak my zareagujemy na tę informacje to już zależy to tylko od nas i od naszych wyuczonych reakcji.
Możemy podzielić stress na ten który jest związany z emocjami które są tłumione przez nas jak i ten wywoływany przez czynniki zewnętrzne. Napięcie które narasta w organizmie gdy jesteśmy zestresowani można porównać do nadmuchiwania balonu. Gdy umiemy radzić sobie ze stresem to jak minie sytuacja która go powodowała, wtedy powietrze jest wypuszczone delikatnie i wszystko wraca do normy. Jednak gdy osoba nie umie sobie ze stresem poradzić to wtedy może dojść do przekroczenia granicy i w efekcie ten balon wybuchnie. A to może spowodować nieprzyjemne konsekwencje dla rodziny lub w pracy.

Jak radzić sobie ze stresem z pomocą hipnoterapeuty?

Na szczęście wraz z pomocą hipnotyzera możesz odbyć drogę w której nauczysz się jak pozbyć się tego wewnętrznego napięcia, a gdy wypuścisz spokojnie całe powietrze z tego balonika on będzie pusty a ty będziesz miał klarowny i czysty umysł który pozwoli ci na szybsze i sprawniejsze rozwiązanie problemów i sytuacji które go powodowały. Poza tym możesz nauczyć się techniki która w ciągu 30 sekund przywróci cie do stanu całkowitego spokoju rozluźnienia co również zwiększy twoją wydajność. Ja sam często kożystam z tej techniki gdyż pomaga mi ona przejść przez wiele sytuacji z całkowitym spokojem. Jeżeli chcesz się nauczyć jak robić to samemu zapraszam do kontaktu.